GÜLER GRUP

1985 yılında Site İnşaat ve Bilgi Yapı ile yola çıkan grup, sıra ile PMS Medikal Ambalaj, PMS Ticaret, Anadolu Yapı malzemeleri, Fiberton Prekast, PMS Tıp Teknolojileri ve iştirak firması olan Nehir Beton A.Ş.yi kurarak, İnşaat ve inşaat teknolojileri, İnşaat Malzemeleri ve Medikal Sektörlerinde çalışmalarını sürdürmektedir. İnşaat sektöründe 30’uncu yılını tamamlayan Güler Grup, yol, asfalt ve ıslah çalışmalarının yanında 2 bine yakın konut üretmiştir.

Grup, yaptığı projelerle Mersin’de nitelikli bölgeler yaratarak kentin yeniden yapılaşması ve gelişmesi için öncü bir rol üstlenmiştir. Kuzey Mersin’in ilk projesi olarak yapılan Güler Residans, özel tasarım ve mimari tarzıyla bölgenin ilk konsept projesidir ve Kuzey Mersin’in yapılaşmasında belirleyici olmuştur. Toroslarda dezavantajlı bir bölgede Bizimevler Projesi ile sosyal donatıları olan, kaliteli yaşam alanı inşaa ederek bölgenin kaderini değiştirmiştir. Vadi Mersin projesi U formunda yapılan ve katlarda daire terasları olan, teraslarda narenciye yetiştirilen ilk projedir. Güler Grup, VADİ MERSİN projesiyle yeşili, suyu kente taşımış, terasları donatarak, kat bahçeleri kurarak site sakinlerini doğayla buluşturmuştur. Güler Infinity projesi, 34. cadde üzerindeki modern yapılaşmanın ilk adımı olmuş, Infinity, mimari yapısı ve sosyal alanlarıyla bölgenin parlayan yıldızı olmuştur.

Güler Grup, Mersin konut sektöründe fonksiyonu estetik ile buluşturarak Mersin konut sektöründe yeni bir dönem başlamasını sağlamıştır. Kaliteli konut rekabetini başlatan Güler Grup, Mersin’in iyi yapı stoku oluşturması konusunda öncü olmuştur. Sürekli kendini yenileyen ve faaliyet alanını genişleten Güler Grup, inşaat sektöründeki tecrübelerini daha büyük projelere taşıyarak, İstanbul’da da bir merkez oluşturmuştur. Grup, İstanbul Kadıköy’de kentsel dönüşüm projeleri yürütmektedir. Güler Grup, Ankara’da doğan, Mersin’de büyüyen bir grup olarak bugün itibariyle Türkiye’nin birçok kentinde ve dünyanın bir çok ülkesinde faaliyet yürütmekte, ürünlerini satmaktadır.